FotoPrincipalLidiaCasanova

 LÍDIA CASANOVA

 

 

FORMACIÓN

Graduada Escola d'interpretació Nancy Tuñón - Jordi Oliver
Estudis interpetació / Teatre Musical - Escola Aules
Estudis de Teatre musical - Escola Memory
Curs d'interpretació - School of Visual & Performing Arts of Cambridge
Batxillerat d'Arts escèniques - Escola Pia Nostra Senyora / Memory
Dansa clàssica - Escola Laura Esteve
Dansa Jazz - Escola Memory / Escola Aules
Claqué - Escola Memory
Clarinet Grau Mig - Escola Fusió / Aula de so
Solfeig i practica musical Nivell 4 de l'ABRSM - Royal school of music
Cant modern - amb Mone Teruel / Escola Aules
Cant líric - Escola Aules
Tecnica vocal voice Crafft - Helen Rowson / Mariona Castillo / Anna Català
Repertori de cançons - amb Daniel Anglès i Jaume Giró
Nivell 4 de cant de l'ABRSM - Royal school of Music
Curs d'actuació davant la càmara - Esteve Rovira
Curs de text contemporani - Joan Vázquez
Curs de text en vers - Elena Fortuny
Curs Commedia dell'arte - Roger Julià
Curs màscara neutra - Vanessa Segura / Miriam Escurriola
Curs dansa Africana - Anna Membengne
Curs dansa Hip-hop - Laia Campàs
Curs coreografia de Musicals - Mercè Grané
Crus Clown - Mariona Blanch
Curs teatre-dansa - Miriam Escurriola
Curs dansa contemporània - Bealia Guerra
Curs dramatúrgia -Sala Beckett

CINE

"Alles gut" ─ ESCAC  films
"Framed" ─ Dir. Marc Martínez Jordán
"Evidencias" ─ Dir. Joaquim Bundo / Esteve Rovira
"Els eskapistes" ─ Dir. Marc Oller
"Mascaras" ─ Dir. Joaquim Bundo
"Countdown" ─ Dir. Facundo Ferreyra
"Hanna" ─ Dir. Julia Obregoso
"Amar" ─ Dir. Daniel Ribas

TELEVISIÓN

Walls we Build" ─ Dir. Francesca Català
"El piso" ─ Dir. Nica Fazzio, Karu López, Clàudia
"Viva la capital" ─  Dir. Cayetano López y Tomás Bayo
"Arkahana" ─ Dir. Laura Labastida / Fernando Silvano
"Welcome to Berlin" ─ Dir. Joan Bordeus - web serie
"Show Bussines" ─ Dir.Oriol Pérez / Serapi Soler
"Todo es normal" ─ Dir. Sheila Abellaneda
"La Fusión" ─ Dir. Oriol Colomar
"Els meus amics" ─ Club super 3. TV3

TEATRO

"KRÀMPACK" de Jordi Sánchez ─ Dir. Pep Anton Gómez
Paradise" ─ Dir. Oriol Vila i Raquel Salvador
"Terapia de Mierda" ─ Dir. ESCAC i Marta Buchaca
"Carrousel" ─ Dir. Carla Torres Danés
"Dislike" ─ Dir- Felix Herzog - Gira
"Una cita de muerte" ─ Dir. MiguelAngel Flores
"La finestra oberta" ─ Dir. Jose Manuel Serrano
"Fantasmes" ─ Dir. Joaquim Bundó
"XX XY"─ Dir. Miguel Àngel Sanchez
"Lechuga" ─ Dir. Sara Pérez / Mercè Grané
"Utilitat Programada" ─ Dir. Miriam Escurriola
"Peta-zetas" ─ Dir. Enric Cambray
"L'ultim dia de febrer" ─ Dir. Miriam Escurriola
"Espriu son sis" ─ Dir. Lluís Parera
"Sopa de pedres" ─ Dir. Victor Àlvaro
"Res passa dos cops" ─ Dir. Miriam Escurriola
"Infectados" ─ Dir. Yasmina Zamani
"Rocky Horror Show" ─ Dir. Victor Àlvaro
"Habitació de tardor" ─ Dir. Elena Tarrats / Lídia Casanova
"La corte del Faraón" ─ Dir. Mariona Blanch
"Castell Còsmic" ─ Dir. Josep Gutierrez
"Equilibrista de sueños" ─ Dir. Andreina Casanova

IDIOMAS

Inglés
Francés
Catalán