jordi bosch principal mesala films

 

  

 JORDI BOSCH

 

 

CINE

"TODOS LOS SABEN" ─ Dir. Asghar Farhadi
“TENGO GANAS DE TI” ─ Dir. Fernando González Molina

“MIL CRETINS” ─ Dir. Ventura Pons
“3 METROS SOBRE EL CIELO” ─ Dir. Fernando González Molina
“BARCELONA UN MAPA” ─ Dir. Ventura Pons
“LA EDUCACIÓN DE LAS HADAS” ─ Dir. Jose Luis Cuerda
“NADIE ES PERFECTO” ─ Dir. Joaquin Oristrell
“DESEO” ─ Dir. Gerardo Vera
“SILENCIO ROTO” ─ Dir. Montxo Armendáriz
“CARRETERA Y MANTA” ─ Dir. A. Arandia
“DE QUÉ SE RIEN LAS MUJERES” ─ Dir. Joaquin Oristrell
“LA BUENA VIDA” ─ Dir. David Trueba
“BOCA A BOCA” ─ Dir. Manuel Gómez Pereira
“EL PERQUÈ DE TOT PLEGAT”─ Dir. Ventura Pons
“MONTURIOL” ─ Dir. F. Bellmunt
“LA FEBRE D’OR” ─ Dir.  G. Herralde
“UN DÍA VOLVERÉ” ─ Dir. P. Betriu
“CAPITÀ ESCALABORNS” ─ Dir. C. Benpar
“EL NIÑO DE LA LUNA” ─ Dir. A. Villaronga

TELEVISIÓN

"NIT I DIA" ─ TV3
"JO, RAMÓN LLULL" ─  TV3
“GRAN HOTEL” ─ Dir.Carlos Sedes

“23-F” ─ Dir. Chema de la Peña (TV Movie)
“DESPUÉS DE LA LLUVIA” ─ Dir. A. Villalonga (TV Movie)
“TIEMPO DE DESCUENTO”
“LA SAGRADA FAMILIA”
“MES DINAMITA”
“TIEMPO DE DESCUENTO”
“LEX”
“LA VIA AUGUSTA”
“CON DOS TACONES”
“ABUELA DE VERANO”
“MAJORIA ABSOLUTA”
“EL COMISARIO”
“CRIMS”
“NISSAGA L’HERENCIA”
“JUNTS”
“LA MEMÒRIA DELS CARGOL”
“NISSAGA DE PODER”
“PEDRALBES CENTRE”
“ESTACIÓ D’ENLLAÇ”
“LA LLOLL”
“ARNAU I ELS DIES SECRETS”
“AGÈNCIA DE VIATGES”
“QUICO EL PROGRE”
“BALA PERDUDA”
“L’AVI BERNAT”
“TOTS ELS QUE CAUEN”
“QUI ? ”
“CRÒNICA NEGRA”

TEATRO

“BLACKBIRD” ─ Dir. Lluis Pascual
“QUITT” ─ Dir. Lluis Pasqual
“CANDIDE” de LEONARD BERSTEIN ─ Dir. Paco Mir. Festival de San Lorenzo de El Escorial
“EL MISANTROP” de Molière ─ Dir. Georges Lavaudant
“GARRICK” ─ Dir. Tricicle
“CELEBRACIÓ” de Harold Pinter ─ Dir. Lluís Pasqual
“SPAMALOT” ─ Dir. Tricicle
“HAY QUE PURGAR A TOTÓ” ─ Dir. G. Lavaudant
“PLAY STRINDBERG” de F. Dürrenmatt ─ Dir. G. Lavaudant
“LA NIT JUST ABANS DELS BOSCOS” de B. M. Koltés ─ Dir. A. Rigola
“ADREÇA DESCONEGUDA” de K. Kressman Taylor ─ Dir. F. Bernués
“FI DE PARTIDA” de S. Beckett ─ Dir. R. Novell
“FUENTE OVEJUNA” de  Lope de Vega ─ Dir. R.Simó
“GREUS QÜESTIONS” de Eduardo Mendoza ─ Dir. Rosa Novell
“I DILLUNS D’EDUARDO” de Filippo ─ Dir. Sergi Belbel
“PRIMERA PLANA” de Ben Hecht y Charles Macarthur ─ Dir. S. Belbel
“DILLUNS D’EDUARDO” de Filippo ─ Dir. S.Belbel
“TEATRE LLIURE-SALA FABIÀ PUIGSERVER L’ADEU DE LUCRECIA BORJA “ de F. Mira ─ Dir. Carles Santos
"NOVECCENTO. EL PIANISTA DE L’OCEÀ"─ Teatro Poliorama
“D’ALESSANDRO BARICCO " ─ Dir. Fernando Bernués

“L’HORT DELS CIRERERS” ─ Dir. Lluis Pascual
“CANTONADA BROSSA” ─ Dir. R. Sarda,/ J. Mestres, / P. Montanyes
“ESPAI PEL SOMNI” ─ Montaje Poètico de M. Martí I Pol
“LEAR O EL SOMNI D’UNA ACTRIU” ─ Sobre textos de W. Shakespeare
“ARSÈNIC I PUNTES DE COIXÍ” ─ Dir. Anna Lizarán
“EL BARRET DE CASCAVELLS” ─ Dir. LL. Homar
“ROBERTO ZUCCO”de KOLTÉS ─ Dir. LL. Pasqual

PREMIOS

"RESTAURACIÓ"
Premio de la Crítica Teatral de Barcelona
Associació d´Actors y Directors Professionals de Catalunya
"EL BARRET DE CASCAVELLS"
Premio Nacional de Teatre 1994
Premio de la Crítica Teatral de Barcelona
1993-94
"EL PERQUÈ DE TOT PLEGAT"
Premi Associació d´Actors y Directors Profesionals de Catalunya 1993-1994
Mejor Actor de Cine Premios Butaca 1995
"CANTONADA BROSSA"
Mejor Interpretación en los Premios Teatral Barcelona. 1998-1999
"DISSABTE, DIUMENTE I DILLUNS"
Mejor Actor Protagonista Premios Butaca 2003